Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:54 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: So gru 22, 2012 10:36 pm 
Offline
OG MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 16, 2008 2:34 am
Posty: 1670
stalowki fajne swoj klimat maja
biega oto adasiu ze klimat na szprychach straszecznie fajowy bardziej od stalowkowego heheh :D ja sam bym chcial wlasnie na szprychach pojezdzic
ja lubie takie stare zaplesniale...szprychowe..
jakbys nie chcial tomi wyslij;):) :=D

_________________
http://www.facebook.com/devilkaztomz

kaztom&rodz garage


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 02, 2013 4:46 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 03, 2010 9:33 am
Posty: 190
Fordzik genialny i za klimat, i za koncepcję
fajnie że zostawiłeś silnik R4 zamiast V8 zawsze to jakaś odmiana wśród ogólnej tendencji.

Gratuluję i powodzenia w przygodzie z wózkiem

_________________
https://www.facebook.com/warszawa203pieknahelena


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 14, 2013 7:56 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 20, 2011 7:27 pm
Posty: 74
Lokalizacja: W domu.
Cos tam sie dzieje...

Pierwszy wyjazd mial byc szostego maja. Ale szostego maja o 7 rano jeszcze drapalem szyby z lodu. Niestety, sniegi po kolana, sol, bloto i ogolna dupa z pogody sprawily ze ochota na grzebanie przy dziadku sama przechodzila, a przewalenie go do warsztatu kumpla, gdzie bedzie robiona mechanika przeciagnely sie z planowanego lutego, az do konca kwietnia bo nie bylo jak jechac laweta.

No ale costam powolusienku jednak grzebalem. Tu srubke, tam dokrecilem, tu wymienilem. I pozbylem sie ogolnego grzyba z motoru i okolic. Pod cholera wie ilu warstwami oleju, brudu, piachu, szmelcu wynalazlem na przyklad numer silnika, na wiekszosci elementow pokazaly sie malutkie napisy "made in USA", i "Ford". Bajka.

Wszystko nasmarowalem od nowa, ale przezroczystym woskiem ktorego uzywa sie do konserwowania czesci mechanicznych w motocyklach.

Zakupilem tez czesci ktore pozwola przemontowac auto na 12 Voltow, inne opony na tyl, niestety bez bialego paska, ale jak mi sie bedzie podobac to dokupie, te ktore kupilem byly tak tanie ze na "sprobowanie" starcza. Najpierw trzeba zrobic go tak zeby mogl byc zarejestrowany, co nadal jest pryiorytetem. Nic sie nie zmienilo.

Szukam tez blotnikow w kolorze czarnym, z orginalna farba, buda zostanie kiedys pomalowana, ale chcialbym zeby jak najwiecej czesci bylo wlasnie w orginalnym kolorze z patyna. Zazdrosc mnie zzera jak widze auta z kolorem z lat 30... No ale zobaczymy. Caly kawal jest taki ze gosciu u ktorego auto teraz stoi jest przekonany ze pierwsza rzecza ktora zrobimy zaraz po przegladzie jest odkrecenie blotnikow, a ja bylem tak pewien ze zostana, ze juz sie przywyczailem do tego ze sa... Pozyjemy. Uwidzimy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I bonus. W glowie mialem bardzo dlugo obrazek jak auto ma wygladac kiedystam. Ostatnio znalazlem zdjecie.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N cze 23, 2013 6:03 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Śr gru 19, 2012 9:05 pm
Posty: 121
Fajny temat, ciekawe auto.Wszystkie zdjęcia wyglądają jak z epoki. Dzisiaj na Discovery w programie Fast and Loud robili takiego forda. Bardzo ciekawie im wyszedł. Ale pracy i $$ musiało to sporo kosztować.

_________________
www.cube-design.pl
http://www.facebook.com/pracowniacubedesign


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 26, 2013 10:29 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 11:58 am
Posty: 361
Lokalizacja: Radom
mega fajny, powodzenia!

_________________
50 Buick Custom
54 Chevy Custom
66 Buick Electra
69 Caddy conv.
71 Olds Cutlass
80 Corvette

[url]http://www.SpeedShop.pl[/url] [i]A Customized Anything Is Better Than Stock Something[/i]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lip 09, 2013 11:14 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 23, 2009 10:37 pm
Posty: 143
Lokalizacja: Poznań
Gratuluje twój pomysł, podejście do motoryzacji i wpisy wnoszą zupełnie nową jakość.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 2:20 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 20, 2011 7:27 pm
Posty: 74
Lokalizacja: W domu.
Tu:

https://www.flickr.com/photos/47504763@ ... 472366988/

Tu:

https://www.flickr.com/photos/47504763@ ... 472366988/

I tu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 3:45 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 27, 2006 11:03 pm
Posty: 367
Lokalizacja: 100lica
ostatnia fota mega :D

_________________
'53 bel air rat --> viewtopic.php?f=36&t=7403


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 14, 2016 9:37 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 8:01 pm
Posty: 350
Lokalizacja: Barwice - PL ; Peterborough - UK
mega foty , super

_________________
Daniel
ex Chevy Camaro LS1 5.7 V8
ex Chevy Caprice 5.0 V8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 29, 2016 9:12 am 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 9:42 am
Posty: 6
wow, rewelacyjne zdjęcia :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 10, 2017 8:07 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 20, 2011 7:27 pm
Posty: 74
Lokalizacja: W domu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 10, 2017 8:58 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 27, 2006 11:03 pm
Posty: 367
Lokalizacja: 100lica
nooo, w końcu jakiś update, jak się sprzęty sprawują? Widzę że wiosna przyszła :D

_________________
'53 bel air rat --> viewtopic.php?f=36&t=7403


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 10, 2017 9:43 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 8:01 pm
Posty: 350
Lokalizacja: Barwice - PL ; Peterborough - UK
Piekne okolice , foty i fury !!!

_________________
Daniel
ex Chevy Camaro LS1 5.7 V8
ex Chevy Caprice 5.0 V8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 11, 2017 8:28 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 20, 2011 7:27 pm
Posty: 74
Lokalizacja: W domu.
dyra napisał(a):
jak się sprzęty sprawują?


Szczerze? Nijak.

Ten czerwony jezdzi normalnie (czytaj: na takiego emeryta jezdzi normalnie), czyli mozna do sklepu, potem nazad, tu dokrecic, tam wyregulowac. Ale Sedan wczoraj pierwszy raz sie nie zepsul, tylko dal sie odstawic do garazu i zgasic jak normale auto.

O, tu:

https://www.flickr.com/photos/47504763@ ... ed-public/

Mialem go u takiego faceta ktory jezdzi swoim duzo i daleko, plan byl prosty, ja wyskocze z pieniedzy, a on zrobi mi go tak ze bede mogl go odebrac na kolach. Potem plany sie zaczely zmieniac, cale to jego montowanie trwalo lata, i im dluzej auto bylo u niego tym mniej robil i tym wiecej juz zrobionego zaczelo sie psuc czy gnic. Tak np. opony, przez 5 lat stania zdazyly sparciec i przednie moge wywalic, piekna i nowa pompa wody z Hameryki, taka ktorej nie trzeba smarowac, wyglada jak ta z Titanica. Nowiutki gaznik wyglada jak stary, swiatla dzialaja na slowo honoru itede. Albo zlalem wode z silnika bo byla sroga zima, potem przewalilem go do faceta, a on nawet nie sprawdzil. Cala glowica zarosla jakims szajsem, drapalem to srubokretem i odkurzaczem, ale cholera wie jak to tam wyglada. Naturalnie jakby facet wymienil chlodnice jak obiecal to bylo by zalane woda i nic by sie nie stalo.

Takze tak. Mial go robic tak zebym mogl nim jechac na przeglad, i jestem pewien ze jeszcze z rok potrwa zanim bede mogl pojechac na przeglad i on w ogole tam o wlasnych silach dojedzie.

Jest zrobiony na 12V (ale chujowo, ani jednego bezpiecznika, kable pompy paliwowej sa przczepione trytytkami do przewodow), ma nowy wydech, jest (bardzo fajnie zreszta) zrobione cieglo gaznika, jest pompa 12V, wszelakie kable sa nowiutkie, jest przerobiony zaplon, zmieniony jest olej i wstawil szybe z tylu i tyle.

Mial pospawac, nie pospawal.
Mial wyregulowac sprzeglo, nie wyregulowal.
Mial zmienic olej w przekladni, nie wymienil.
Mial sprawdzic hamulce, przecie hamuje (no dobra, hamuje bardzo dobze).
Mial zrobic kierunkowskazy, nie zrobil.
Mial wywalic semafory, nie wywalil.
Mial nasmarowac podwozie, nic nie smarowal.
Mial rozkrecic podloge i zrobic drewniana, nie zrobil.
Mial odkrecic zderzak z tylu, nie odkrecil (obcielismy go sami, 2 minuty roboty)

Itede, itepe.

Z chlodnica tez byl cyrk, ja wiedzialem ze jest w niej jakas dziura, kazalem mu wymienic, ale, zapomnij, jedna dziura, to stare auto itak trzeba caly czas dolewac. I tak poejchalem w zeszlym roku na pierwszy zlot tym gratem, cale 8 kilometrow, nad morze i sie zesral. Chlodnica to rzeszot. Nie mozna bylo u gory tak szybko lac wody jak w dole wylatywalo. Potem jeszcze (na dolkadke) zdechl akumulator i trzeba go bylo nakrecac, a to nie Cytryna 2CV gdzie trzeba pokrecic 600cc, tylko 2,5 litra, i jeszcze sie sprezaj bo pompa caly czas pompuje bene do motoru, i jak nie odpali za drugim szarpnieciem to zaleje swiece. #@!@*.

Jak go odstawilem we Wrzesniu tak mi przeszla ochota ta to cale Hot Rodowanie. Przynajmniej odstawilem go u przyjaciela, takze nie bylo tak ze @#$! wie kiedy go bede mogl znowu widziec. Pojechalem w zeszla niedziele z inna chlodnica, bez zadnych aluzji i ochoty. Nawet jak juz go zlozylem do kupy (tak na marginesie poprawiajac po facecie, bo #@!@* zakladal nowe czesci na rdze i szmelc, przecie jak wyciagasz chlodnice to mozna bylo od razu pod spodem wyczyscic, maznac farba, np. ta chlodnica co jest teraz jest popsikana czarnym matem i od razu wyglada czysciej i schludniej, ale nie, bo po co?), to najpierw siedzialem przy nim z pol godziny zanim bylem gotow go odpalic.

Stracilem w @#$! czasu, jeszcze wiecej pieniedzy, i nieprawdopodbnie duzo entuzjazmu. Z jednej strony to ostatnie to moze nawet dobze, bo ja sie nie nadaje do tych calych hot rodowych eventow i ich debilnych zlotow, ja chce tego grata dla jaj, bo lubie pomysl posiadania czegos co ma 90 lat i nadal jakos dziala. Z drugiej strony przez ten czas jak auto bylo u faceta tyle fajnych gratow przeszlo mi przez palce, silniki, glowice, kola, pieron wie co jeszcze.

I #@!@*, tyle lat go mam i zaledwie go oplukalem w zeszlym roku, jest tak obrzydliwy ze zbiera mi sie na wymioty. Chce go w koncu umyc i nasmarowac woskiem zeby sie nie kleil i jakos wygladal. Chce w koncu wypyzic te blaszana podloge, pomalowac wnetrze fertanem, zrobic podsufitke... W zime bede go po kawalku rozkrecal i konserwowal jak sie nalezy. Mam nadzieje. Moze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 09, 2022 3:54 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 20, 2011 7:27 pm
Posty: 74
Lokalizacja: W domu.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL