Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:54 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N mar 26, 2017 1:00 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): N mar 26, 2017 12:37 pm
Posty: 1
Cześć

Jestem na forum pierwszy raz ... Witajcie!

Niektóre osoby mogą być zaskoczone co ja szukam z tak dużym autobusem na forum LR.
Wychodzę z założenia, że rozmowy należy prowadzić z fachowcami którzy robią dużo większe cuda niż ja potrzebuję.
Dlaczego, a no dlatego że Ich początki na pewno były podobne jak to co teraz potrzebuję :)

Co potrzebuję ?
Chciałbym, by mój busik rodzinny miał możliwość regulacji wysokości zawieszenia w zależności od potrzeb.

- autostrada, krajówki .... -40mm
- miasto itp .... -10mm
- góry, las, budowa itp ... +20/40mm
- wysokość regulacji rozsądnie bez zbędnego rozginania nadkoli itp. Nie zamierzam wymieniać co chwilę półosi itd.
- prędkość opuszczania/podnoszenia może być bardzo wolna, na pewno nie będę robił nim popisówek
- na pewno potrzebuję możliwość regulacji np. 1,2,3 (nawet na 3 czujnikach ciśnienia przełączanych klawiszem lub jakaś elektronika z czujnikiem ciśnienia)

Zerkając na oferty znalazłem warsztat który zrobi okucia i poduchy pod Air Ride.
Mam wysłać przednie (nowe) amortyzatory, a on zamontuje na nich poduchy. Tył jest zrobiony osobno poduszka i amorek.
Podobno poduszki 6".

Auto waży 1800kg + 700kg bagażu - po moim modyfikacjach będzie ważył 2100kg.

Czy mój plan ma sens ?
Myślałem o montażu jakiegoś oryginalnego kompresora od X5, czy jakiegoś VW, Audi z zawieszeniem pneumatycznym.
Zawieszenie zrobię w warsztacie mechanicznym.
Elektrykę, wyspę zaworową i węże ogarnę samemu (powiedzmy potrafię odróżnić plus od minusa :P)

Największy problem to nie wiem jak rozwiązać pomiar ciśnienia by sterować elektrozaworami.
Pozdrawiam,
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 04, 2017 9:29 am 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:06 am
Posty: 180
Kompresor od x5 będzie drogi a jak będzie tani to będzie zajechany. Kup normalnego viaira, tani i pewny.
Co do wysokości, chyba najszybciej zainstalować czujniki wysokości np. tak jak w cls. Jeżeli oczywiście na prawdę tego potrzebujesz, bo może płynna regulacja będzie wystarczająco wygodna i da o wiele większe możliwości.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL